Powody, dla których pojawiają się zmarszczki

4

Linie śmiechu i pierścienie krążące wokół szyi mogą wydawać się nieuniknionym elementem starzenia się. Ale upływ czasu nie jest jedynym powodem, dla którego nagle widzisz swoją matkę w lustrze i może to nie być nawet najważniejsze. Podczas gdy genetyka i starzenie się z pewnością odgrywają rolę, podobnie jak wiele innych czynników, które prawdopodobnie nie zwracają wystarczającej uwagi na. Pięć do celu. Czytaj dalej, dokonaj kilku zmian i przygotuj się na cofnięcie zegara lub przynajmniej spowolnienie .

Dziewięćdziesiąt procent widocznych oznak starzenia się pochodzi z niezabezpieczonej ekspozycji na światło ultrafioletowe”, mówi Mona Gohara, MD, associate Clinical professor of dermatology w Yale School of Medicine. Część problemu polega na tym, że zbyt wiele osób oszczędza Krem przeciwsłoneczny na gorące letnie dni i rezygnuje z niego przez resztę czasu.

Twoja skóra jest organem

1To nie tylko na plażę czy basen mówi Gohar. Narażasz się na promieniowanie UV podczas spaceru Na zewnątrz lub nawet jazdy do pracy w samochodzie.”I chociaż niewielkie ilości słońca mogą nie pozostawić po sobie pęcherzy, uszkodzenia sumują się i mogą przyczynić się do tego, że Twoja skóra będzie wyglądać jak śliwka w każdym wieku. Oczywistą poprawką nigdy nie opuszczaj domu bez SPF. (Szukasz porady przeciwstarzeniowej, która działa.

Prevention magazine ma mądre odpowiedzi wiesz już, że cukier to zła wiadomość dla twojej talii, ale możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że może on również namieszać w Twojej cerze. „Twoja skóra jest organem, a cukier nie jest dobry dla żadnego organu” – mówi Gohara. Wyjaśnia, że cukier-wraz z innymi pokarmami o wysokiej zawartości węglowodanów i wysokiej glikemii-wspomaga zapalenie skóry, a także proces zwany glikacją.

Tworzy cząsteczki, które wiążą się z kolagenem i elastyną i osłabiają je.”Uznaj to za kolejny powód, aby zamienić biały chleb i makaron na pełnoziarniste. Uważajcie, mieszkańcy miast: zanieczyszczone powietrze jest szkodliwe dla skóry, a także dla płuc. Badania wykazały, że ludzie, którzy są narażeni na więcej sadzy, spalin samochodowych i innych wspólnych zanieczyszczeń środowiska są bardziej skłonni do rozwoju plam starczych i wyraźnych zmarszczek. Podczas gdy przeprowadzka do kraju może nie być w twoim programie.

Hormon stresu, który przyczynia się do powstawania zmarszczek

2Gohara mówi, że jedzenie żywności bogatej w przeciwutleniacze takich jak świeże jagody, liściaste warzywa i tłuste ryby-może pomóc. Podobnie można używać produktów do pielęgnacji skóry, które zawierają przeciwutleniacze(takie jak serum witaminy C). Zaleca Serum SkinCeutical, które, jak twierdzi, zostały specjalnie przetestowane pod kątem ich zdolności do zwalczania zanieczyszczeń.

Ciągłe uczucie frazzled i za mało się zdrzemnąć? To złe połączenie, które prowadzi do podwyższonego poziomu kortyzolu, prozapalnego hormonu stresu, który przyczynia się do zmarszczek. Skóra regeneruje się również podczas snu, więc jeśli nie drzesz wystarczająco dużo, tracisz ten proces regenerujący. „Termin” sen piękności „jest legalny”, mówi Gohara. Jeśli zwiększone ryzyko zachorowania na raka, choroby serca i różne dolegliwości płuc nie jest wystarczającą zachętą, aby zrezygnować z papierosów, co powiesz na to, że sprawią, że będziesz wyglądać staro.

Gohara mówi poprzez fizyczne Obmacywanie ust wokół papierosa, kończysz z cienkimi liniami wokół ust. Dodatkowo chemikalia uszkadzają skórę, sprawiając, że wygląda na szarą i skórzastą.”Rezultatem jest to, że nie jest za późno na powstrzymanie uszkodzeń, ale im szybciej podejmiesz działanie, tym lepiej. Możesz je zobaczyć na czole, gdy marszczysz brwi lub okazujesz zaskoczenie lub ból.

Określ strukturę i teksturę skóry

3Te w zewnętrznych kącikach oczu, gdy się uśmiechasz, nazywane są czasami  kurze łapki.Kiedy zmieniasz wyraz twarzy, zmarszczki mimiczne, naturalna część starzenia się, są najbardziej widoczne na skórze narażonej na słońce, takiej jak twarz, szyja, dłonie i przedramiona.

Chociaż genetyka głównie determinuje strukturę i teksturę skóry, ekspozycja na słońce jest główną przyczyną zmarszczek, szczególnie dla osób o jasnej skórze. Zanieczyszczenia i palenie przyczyniają się również do zmarszczek.Zmarszczki to linie i zmarszczki, które tworzą się na skórze. Niektóre zmarszczki mogą stać się głębokimi szczelinami lub bruzdami i mogą być szczególnie widoczne wokół oczu, ust i szyi.

Jeśli twoje zmarszczki przeszkadzają Ci, masz więcej opcji niż kiedykolwiek, aby pomóc je wygładzić lub uczynić je mniej widocznymi. Leki, techniki odnawiania skóry, wypełniacze i chirurgia na szczycie listy skutecznych zabiegów na zmarszczki.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda