Podstawy diety dla cukrzyka

Cukrzyca  w społeczeństwie 10 procent dotyka, ale bardzo powierzchowna wiedza dotyczy struktury diety. Właściwie opracowana dieta może w znacznym stopniu wpłynąć na poprawę jakości życia diabetyków, dlatego należy się z tym uporać. Pisząc naszą teraźniejszość, do jakich zasad należy się stosować i pokazać, dlaczego nie jest dobrze, gdy popyt na cukier miesza się ze spożyciem węglowodanów.

Świeżo upieczeni diabetycy są zwykle tak samo warci diagnozy cukrzycy. Na szczęście 1 i 2 typy cukrzycy mogą skutecznie stosować inzulinpótlással, farmakoterapię i ścisłe przestrzeganie diety cukrzycowej. Plan żywieniowy przy opracowywaniu kilku dobrych czynników w grze:

  • Dieta cukrzycowa może być różna w zależności od rodzaju cukrzycy młodzieńczej 1 lub 2 typu starczego (być może przy 3 typach lub cukrzycy ciążowej).
  • Na otyłych diabetyków na masę ciała i wskaźnik otyłości wpływa również struktura diety.
  • Spożycie energii w dużej mierze zależy od poziomu jej aktywności fizycznej: kto bardziej się porusza, to utracone kalorie uzupełniają ramę zdrowych posiłków.
  • Zasadniczo rola do odegrania w odniesieniu do wieku, wzrostu i tempa metabolizmu podczas planowania diety cukrzycowej.

Wszyscy chorzy na cukrzycę powinni być świadomi korzyści płynących z diety cukrzycowej

Dieta dla diabetyków: na scenę wchodzi dietetyk

Przestrzeganie diety cukrzycowej jest niezbędne, aby nie wpływała ona na metabolizm naszego organizmu. Gdy u kogoś zostanie rozpoznana cukrzyca, dietetyk pomoże mu opracować odpowiednią dietę. Nieporozumienia kontrastują z powodu cukrzycy nie tylko cukru i słodyczy muszą same megvonniuk. Można rozważyć odpowiednio wykwalifikowanego konsultanta ds. Żywienia, aby do stylu życia pacjenta dopasować nowe nawyki żywieniowe.

Dla diabetyków insulinozależnych i leczonych medycznie potrzebna jest również specjalna dieta. Słusznie możemy postawić pytanie, jaka jest różnica przyczynowo-skutkowa między nimi?

Diabetycy insulinozależni: wpływ cukru na insulinę w produktach insulinowych nie jest objęty wzrostem cukru we krwi wywołanym jedzeniem. Dieta cukrzycowa typu 1 kontrolowała spożycie węglowodanów i ilość insuliny, a tym samym kontrolowała wahania poziomu cukru we krwi.

Insulina bez leczonych diabetyków: insulina produkowana na insulinooporność, ponieważ nie jest w stanie prawidłowo wyjaśnić efektu. Co więcej, 90 procent przypadków pacjentów z cukrzycą typu 2 ma nadwagę, w rzeczywistości 9 na 10 przypadków otyłości powoduje pojawienie się cukrzycy. W tym przypadku dieta również odgrywa rolę w odchudzaniu.

Dieta cukrzycowa: cztery ważne elementy, których należy przestrzegać

Częste posiłki. Cukier jest szczególnie ważny, aby 5-6 razy dziennie dostać sobie jedzenie. Mniejsze porcje rozprowadzały żywność oprócz łatwiejszego jednolitego poziomu, aby utrzymać poziom cukru we krwi, a nasza dieta również sprzyja tej metodzie. Śniadanie, obiad i kolacja zawierają zalecane dwie małe przekąski.

Spożycie wysokiej jakości węglowodanów. Spożycie węglowodanów przez laików odpowiednio myli spożycie cukru. Węglowodany od około 40 do 50% – stanowią dodatek do diety diabetyków, natomiast spożywanie cukru w ​​całości zabronione. Niewystarczające spożycie węglowodanów i tak wpływa na diabetyków prowadzących tryb życia, który może spowodować nawet ciężka hipoglikemia (nagły i drastyczny spadek stężenia glukozy we krwi).

Podstawowe zasady spożycia węglowodanów. Unikaj rafinowanego cukru i miodu oraz wszelkich takich potraw, napojów, które można znaleźć, bo szybko podnoszą poziom cukru we krwi. Biała mąka pszenna i była w niej pożywieniem dla twojej potrzeby, aby zastąpić pełnoziarniste lub jakąś alternatywę (mąka migdałowa, mąka kokosowa itp.)

Węglowodany bogate w skrobię (np. Ziemniaki, kukurydza, ryż) zważono w celu dodania do nowej diety. Spożycie owoców to tylko umiarkowana dopuszczalna zawartość fruktozy ze względu na. Podczas gdy banany chcą spożywać tylko sporadycznie, o tyle cytrusy i przykład problemów z żurawiną nie pasują również do ścisłej diety diabetologicznej.

Każdy posiłek zawiera węglowodany, aby zrównoważyć poziom cukru we krwi. Rano mniej wolnych węglowodanów do spożycia, nie powoduje to nagłego przebudzenia poziomu cukru we krwi. Dieta bogata w kwaśne owoce i warzywa to doskonała dieta dla diabetyków

Mało mięsa, dużo warzyw

Dietetycy mięsa i warzyw ulegają znacznej konwersji. Warzywa bogate w błonnik, który przyspiesza metabolizm, oprócz cukrzycy to ograniczone spożycie owoców głównie ze względu na dietę roślinną, którą w naturalny sposób docierają witaminy i składniki mineralne. Bardziej świeże lub gotowane na parze warzywa do spożycia.

Podczas gdy mięsa tylko niskotłuszczowe, odtłuszczone odmiany – kurczak, indyk, ryba morska – dozwolone. Dla tych, którzy mają nadwagę i zmagają się z cukrzycą, poza tym zaleca się spożywanie niskotłuszczowych dań mięsnych.  Dla diabetyków szczególnie wskazane jest spożycie chudego mięsa, roślin strączkowych i warzyw.

Przeprowadzka jest również częścią diety cukrzycowej. Ponieważ cukrzyca jest chorobą metaboliczną, taką jak regularna aktywność fizyczna w celu znormalizowania stanu organizacji przewróconej, ostateczna analiza jest decydującą rolą sportu w zapobieganiu powikłaniom zagrażającym cukrzycy.

Osoby z cukrzycą, które potrafią wielokrotnie poziomować, mogą uprawiać sport, znacznie szybciej dostosowują się do nowego stylu życia, ponieważ siedzący tryb życia kontynuuje ich rówieśnicy. Jeśli chodzi o powód, ćwiczenia przyczynią się do dostosowania poziomu cukru we krwi: mniej będzie się wahać i spadnie wskaźnik otyłości.

Dieta cukrzycowa jest przestrzegana, dzięki czemu diabetycy nie cierpią na niedobory ważnych źródeł pożywienia. Dobrze zaplanowana dieta dla diabetyków jest uzupełnieniem, a czasami dopuszcza się kostkę czekolady dla diabetyków lub kieliszek wina.

Każdy diabetyk ma inne potrzeby. Wpisy w przedstawionych przez nas propozycjach dobrą podstawą może być projekt diety, ale wiem też, że każdy człowiek, każda sytuacja życiowa jest wyjątkowa. Warto odwiedzić dietetyka i zapytać o propozycję lekarza w zakresie planowania diety cukrzycowej.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie